Co sprawiło, że nietypowa forma rozrywki, jaką bez wątpienia są escape roomy, tak szybko znalazła swoje liczne grono miłośników? Dlaczego ludzie potrafią przeznaczać na tę zabawę wielkie pieniądze? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w samych pokojach zagadek.

Pokoje zagadek są dla ludzi pewnego rodzaju wyzwaniem. Każdy człowiek musi natomiast stawiać sobie różne zadania do wykonania, bo w przeciwnym wypadku traci sens i nie ma już żadnego celu, jaki mógłby osiągnąć. Gdy natomiast zagląda do dowolnego pokoju zagadek, zdobywa pewne zadanie – musi się z niego wydostać. Przez całą godzinę czy kilkadziesiąt minut kombinuje na wszelkie sposoby, aby tylko swój cel osiągnąć. Choć jest to trudne i wymagające, przy okazji daje ogromną radość. Pozwala oderwać się od szarej codzienności, która zwykle nie jest zbyt interesująca.

Warto zatem nie ograniczać się wyłącznie do typowych, klasycznych rozrywek. Pokoje zagadek są w końcu czymś nowym, co każdemu człowiekowi prawdopodobnie szybko się spodoba.