W sytuacji gdy interesujemy się makijażem, jego historią i wykonywaniem warto szczególnie zadbać o pielęgnację naszej cery. Odpowiednio dobrana pielęgnacja gwarantuje nam dobry stan skóry, a więc jednocześnie mamy większe możliwości jeśli chodzi o wykonywanie makijażu. Na odpowiednio oczyszczanej i dobrze nawilżonej skórze podkład ma większe szanse na dobry wygląd oraz większą trwałość.

Odżywka do rzęs wzmocni je, co nada im piękny wygląd nie tylko bez tuszu. Przede wszystkim po pomalowaniu pomoże stworzyć efekt pięknego wachlarza bujnych rzęs. Wzmocni to oko, nada mu konkretne rysy i doda wyrazistości makijażowi oka.
Usta warto peelingować. Można to robić za pomocą szczoteczki do zębów po każdym ich myciu. Taki zabieg zajmie tylko chwilę, a łatwo wejdzie w nawyk.
Dodatkowo, niezwykle istotnym elementem naszego wyglądu poza makijażem jest fryzura. Włosy, niezależnie od ich ułożenia przede wszystkim powinny być zadbane i zdrowe. Tylko lśniące i zdrowe mają szansę robić dobre wrażenie i podkreślać naszą urodę i wykonany makijaż.