W obecnych czasach urządzając wesele trzeba skupić się na wielu sprawach. Organizacja tego najważniejszego w życiu człowieka dnia wcale nie kończy się na wybraniu daty ślubu, podjęciu decyzji, w którym lokalu ma się odbyć impreza czy też zaproszeniu gości weselnych.

Wyprawianie wesela to także zatrudnienie wielu ludzi, którzy będą odpowiedzialni za atmosferę i dobrą zabawę na przyjęciu. Wybór kamerzystów, fotografów, kucharzy, obsługi czy dekoratorów wnętrza sali weselnej także jest niezmiernie ważny.
W całym zamieszaniu nie należy zapominać o alkoholach. Dla większości gości wódka, wino i piwo być może wystarczą w zupełności. Jednak doskonałym zaskoczeniem może okazać się zorganizowanie tzw. drink baru.
Coraz popularniejsi stają się barmani na wesele. Tworząc drinki alkoholowe i napoje bezalkoholowe sprawiają, że impreza ma niezapomniany klimat. Dla wielu gości może okazać się to nowością, którą chętnie wypróbują, inni – doświadczeni bywalcy barów – będą zachwyceni pojawieniem się drink baru na weselu.