Firma Hasbro feruje zabawki, które dzieki elektronicznym podzespołom są w stanie symulowac wiele funkcji prawdziwego zwierzątka.
Rozwój elektroniki przyczynił się w ostatnich czasach do powstawania prawdziwie nowatorskich zabawek, które symulują zachowanie prawdziwych zwierzaków. Tego typu zabawki określane są jako interaktywne zabawki, a liderem w ich produkcji jest firma Hasbro. Na szczególną uwagę zasługują dwa produkty Hasbro: Nowonarodzone niedźwiadki oraz Interaktywny Duży Kot.
Spośród wszystkich przedstawicieli linii Fur Real Friends nowy kot jest najbardziej podobny do żywego zwierzaka: jego konstrukcja jest wzorowana na szkielecie prawdziwego kota, dzięki czemu zabawka wygląda bardzo realistycznie. Kot interaktywny Hasbro ma wielkość prawdziwego kota i reaguje zupełnie jak prawdziwy, dzięki czujnikom umieszczonym w pyszczku, głowie, grzbiecie, ogonie i brzuszku. Kotek uwielbia głaskanie i wspólne zabawy. Kiedy będziesz obok niego przechodzić, kotek będzie czule pomiaukiwał w Twoim kierunku, aby zachęcić Cię do głaskania i wspólnej zabawy. Kiedy pogłaszczesz go po pyszczku, zacznie wtulać się w Twoją dłoń i delikatnie mruczeć. Kiedy pogłaszczesz go po miękkim futerku, usiądzie i ponownie położy się. Ale pamiętaj! Kotek nie lubi być ciągnięty za ogon! Wtedy może zacząć prychać i drapać łapkami.
Nowonarodzone niedźwiadki to słodkie interaktywne maskotki które najlepiej czują się w Twoich ramionach! Połaskocz misia po brzuszku a zacznie wyciągać do Ciebie łapki! Patrz jak otwiera i zamyka oczy i słuchaj jak gaworzy po niedźwiadkowemu! Kiedy go przytulasz, głaszcz też delikatnie po pleckach. Kiedy jest głodny – nakarm go specjalną niedźwiadkową buteleczką.