Pomysł na integrację – Escape Room.

Organizując imprezę firmową czy wyjazd integracyjny niejednokrotnie musimy zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Co wymyślić, by było niebanalnie i podobało się uczestnikom? A także, aby mieściło się w niekiedy niewygórowanym budżecie? Coraz popularniejsze staje się organizowanie rozrywki typu Escape Room Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy wiele takich miejsc.
Tym, co przesądza o popularności tych obiektów, jest z pewnością nastawienie na wysiłek umysłowy i kreatywność. Escape roomy, jak sama nazwa wskazuje, to miejsca, z których należy uciec. Zwykle urządzone tematycznie pokoje zagadek, w których roi się od szyfrów i blokad, które zamknięta grupa uczestników musi rozwiązać i złamać, by wydostać się na wolność w czasie krótszym niż godzina. Jeśli się uda – wygrywają, w przeciwnym razie zostaną wypuszczeni przez pracowników i będą musieli pogodzić się z porażką.
Często escape room dla firm przygotowuje specjalne oferty czy rabaty, a pracownicy mogą być podzieleni na drużyny, które rywalizują ze sobą, co zapewnia dodatkową motywację. Ta rozrywka cieszy się także dużą popularnością na wieczorach kawalerskich czy innego typu spotkaniach.
Tym, co stanowi o sukcesie escape roomów jest z pewnością podobieństwo do znanych nam z gier komputerowych scenariuszy. To odgrywanie takiej gry w świecie realnym, możliwość sprawdzenia się w niecodziennych okolicznościach. Ich popularność pokazuje, że dorośli także lubią od czasu do czasu pofantazjować i pobawić się. Z pewnością wielu osobom może ten rodzaj rozrywki przypominać czasy dzieciństwa, dzięki czemu tak chętnie jest on wybierany, gdy chcemy się odstresować.