Wyruszamy w Pireneje

Większości z nas od czasu do czasu zdarza się chodzić po górach. Zwykle jednak nie udajemy się zbyt daleko – preferujemy swoje polskie Karkonosze czy chociażby Tatry, po raz kolejny musząc wchodzić na te same szczyty (tych atrakcyjnych nie ma niestety zbyt wiele). Wspinaczki z czasem zaczynają się nam nudzić i sądzimy, że po prostu ten sport nie jest dla nas. W rzeczywistości jednak polskie szczyty szybko potrafią każdemu spowszednieć. To wtedy nadchodzi ten moment, w którym powinniśmy wyruszyć w Pireneje.

Pireneje nie są jakimś strasznie wysokim pasmem górskim. Nie musimy się go obawiać – tylko najwyższe jego szczyty osiągają wysokość ok. 3500 m n.p.m. Wszystkie pozostałe są dużo niższe i to od nich powinniśmy rozpocząć swoją przygodę z nowymi szlakami. Zaplanujmy więc swój przyszły urlop w Pirenejach i sami sprawdźmy, czy sprawdzimy się w roli prawdziwego wspinacza. Jeśli tak właśnie będzie, na pewno jeszcze przez długi czas nie zrezygnujemy z możliwości zdobywania kolejnych wspaniałych szczytów.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje