Zaplanować masową imprezę dla setek czy tysięcy ludzi to prawdziwe wyzwanie. Trzeba brać pod uwagę mnóstwo czynników, takie jak bezpieczeństwo, plany ewakuacji, miejsce dla załatwiania potrzeb fizjologicznych, stanowisko pierwszej pomocy, nie pomijając żywności, miejsc dla samochodów i wiele, wiele innych.

Organizacja imprez plenerowych wymaga wiele planowania, co za tym idzie powinny się tym zajmować profesjonalne firmy, które mają już za sobą spore doświadczenie i sztab ludzi odpowiedzialnych za różne rzeczy. Na takich imprezach wiele rzeczy może pójść nie tak. Na przykład panika w tłumie mogłaby sprawić, że wiele osób straciłoby życie lub zdrowie. Wszystko musi być dobrze przemyślane i mieć swoje miejsce.

Organizując takie imprezy trzeba również załatwić mnóstwo najróżniejszych pozwoleń. Często zadbać nawet o obecność straży pożarnej, policji czy ambulansu.

Kiedy jednak impreza jest udana, tysiące osób może cieszyć się niesamowitymi wrażeniami. Natomiast firmy organizujące takie imprezy mogą cieszyć się sowitym zyskiem z przedsięwzięcia. Mimo wszystko nie zawsze łatwo jest zaplanować taką imprezę.

Często małe firmy zaczynają od organizowania mniejszych imprez typu wesela czy bankiety i wraz z doświadczeniem zaczynają kreować prawdziwe wydarzenia, o których głośno w całym kraju.