Prosta dziecięca zabawka odbyła długą drogę i uległa niesłychanej przemianie. Klocki zmieniły się pod wpływem technologii i mody. Funkcja i działanie pozostały niezmienne, jednak materiały, wykonanie i jego precyzja, sięgają wyżyn. Pięknym przykładem prezentacji jest Muzeum Lego Karpacz.

Nowoczesne klocki zabierają użytkowników w światy z książek i filmów. Wystarczy niewielki zestaw, by, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieść się w scenerię żywcem wyjętą z Gwiezdnych Wojen. Bez barier. Jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia. Wyobraźnia nadaje autorski charakter każdej zabawie.
Miło popatrzeć na bawiące się klockami maluchy. Przedszkolaki rozwijają nie tylko wyobraźnię, zainspirowaną popularnymi opowieściami, ale także prowadzą trening zdolności manualnych. Żywe kolory zachęcają małych ziemian do eksperymentów z barwami. Zestawianie różnych kolorów pozwala zdobyć wrażliwość i obycie w stosowaniu barw.
Niejeden dorosły chętnie przyłączy się do dziecięcych igraszek i zbuduje całkiem nowy pojazd dla mieszkańca innej planety.