Wiele zwierząt człowiek uważa za swoich najlepszych przyjaciół. Najlepszym kompanem od wieków zawsze był pies. Jednak to koń ma szczególne miejsce w sercu człowieka. To na końskim grzbiecie ludzie przemierzali lądy i kontynenty, prowadzili walki i wygrywali potyczki, Koń pomagał od dawien dawna w pracy i transporcie.

Jazda konna to jedna z trudniejszych, ale i przynosząca największą radość, dyscyplina. Czas wolny spędzony w siodle to sama przyjemność. Nauka jazdy czasem zajmuje i kilka miesięcy ale na prawdę warto poczynić inwestycje w tą stronę. Obdarzając miłością i zaufanie to jakże piękne zwierze odwzajemnia się ono nam tym samym.

Wprawdzie jazda konna nie należy do najprzyjemniejszy w deszczu ale czy nie wspaniale by było kłusem przebyć kilka kilometrów pięknej, polskiej plaży, powoli i spokojnie przemierzać lasy i łąki. Jazda konna to wspaniała rozrywka i wypoczynek.

O zwierzę trzeba oczywiście zadbać, ale to przecież także i frajda dla najmłodszych, móc nakarmić bestię i wyczesać jej sierść. Pewno niewielu może sobie pozwolić na własnego wierzchowca ale zamówienie kilku godzin jazdy w miesiącu to przecież nie tak wielki koszt. Jazda konna to świetna frajda.