Escape room – dla firm i nie tylko

Escape roomy to kolejny przykład przeniesienia internetowej rozrywki do świata rzeczywistego. Wszystko zaczęło się bowiem właśnie od gry online, która polegała na wirtualnej ucieczce z zamkniętego pomieszczenia za pomocą rozwiązywania różnych zagadek.

Jak wygląda wydostanie się z escape roomu w „realu”? Otóż jesteśmy zamykani w pokoju, który trzeba przeszukać. Gdy uda się już znaleźć zagadkę, należy ją rozwiązać, potem następną i następną, aż wreszcie drzwi z naszego „więzienia” zostaną otwarte. Brzmi niepozornie, owszem, ale przysparza mnóstwo frajdy, a ponadto uczy współpracy, buduje relacje międzyludzkie, podnosi morale zespołów firmowych (toteż – jeżeli posiadamy własną działalność gospodarczą – warto znaleźć escape room dla firm i pojechać tam z naszym zespołem) itp.

Oczywiście zabawa zabawie nierówna – są pokoje lepsze i gorsze, ale to, jak spędzimy w nich czas, nie zależy tylko od jakości usługi. Ważne jest też podejście naszego zespołu, dlatego organizatorzy przypominają o kilku kluczowych zasadach. Wśród nich jest konieczność trzymania się reguł, zabawa zamiast wyścigów czy wreszcie – co bardzo ważne – wybór pokoju, który najbardziej odpowiada naszym gustom i preferencjom.

Na koniec jeszcze jedno – w przeciwieństwie do gier internetowych, realny escape room szczecin wywołuje zdecydowanie większe emocje. Poza zagadkami, towarzyszy nam bowiem upływający czas, który podnosi poziom adrenaliny. Jeżeli więc ktoś myśli, że doświadczenia z roomów internetowych są zwykłym przełożeniem na doświadczenia z roomów realnych, to jest w dużym błędzie.