W sumie, to nikt nie wie czemu w wyszukiwaniu i pobieraniu muzyki ze serwisów przodują dziewczyny . Tak się składa akurat, że to dziewczyny bardzo często są widoczne na wszelkich forach o plikach mp3. Oczywiście najbardziej popularnym rodzajem muzyki w takich portalach jest disco. Trzeba przyznać, że akurat muzyki dyskotekowej jest zatrzęsienie i jest z czego wybierać. Jednym ograniczeniem jest tylko pojemność dysku twardego na własnym komputerze. Zamiennie czy odtwarzacz mp3 ma odpowiednią ilość wolnej pamięci ?

Zastanawiające jest czy te darmowe mp3 są następnie w jakiś sposób używane przez tych młodych ludzi. Czy czasami nie jest tak, że utwory mp3 są nagrywane tylko po to żeby były ? Czy chociaż jeden raz zostaną odsłuchane ? Jakoś nie widziałem zbyt wielu osób, które by gdzieś używały ściągnięte pliki mp3. Osobiście mam w planach w aucie zrobić sobie komputer i tam wgrać pokaźny zbiór płyt.

Dla mnie osobiście darmowa muzyka jest tylko dodatkiem. Tak, mam swoje faworyzowane grupy muzyczne i pobieram wydane przez nie albumy, ale zapewniam, że nie leżą u mnie bezczynnie, tylko uprzyjemniam sobie nimi odpoczynek. Słucham je przede wszystkim z komputera. Kupiłem małe kolumny, które jednak mogą zaskoczyć nawet zblazowanych słuchaczy.

W sumie to bardzo dobrze, że wymyślono system kompresji mp3. Dzięki temu można naprawdę duże zbiory muzyczne trzymać na stosunkowo małych nośnikach danych.